Terug
Joke Pezie legt een bloemstuk namen de Stichting in Vrijheid Herdenken.jpg Joke Pezie legt een bloemstuk namen de stichting In Vrijheid Herdenken Almelo.

Vrijheid altijd blijven herdenken

ALMELO - Nabij de Vriezebrug kwamen jong en oud bijeen om de twee militairen Milton Lewis en Frank Williams te herdenken. Eénentachtig jaar geleden sneuvelden de twee Canadezen op 4 april 1945 tijdens de bevrijding van Almelo.

Leerlingen van de basischool de Weier  leggen een bloemstuk.jpg Leerlingen van de basisschool De Weier leggen een bloemstuk

Een deel van de Ootmarsumsestraat was speciaal voor deze plechtigheid afgesloten. Bij de plaquette aan de brugwachterswoning bij het Almelo-Nordhornkanaal werden de bloemen neergelegd. De bewoners van de woning hadden ook dit jaar de Nederlandse en Canadese vlag gehesen.

Jos Tornij van de stichting In Vrijheid Herdenken Almelo sprak met name tot de leerlingen van de basisschool De Weier.  Deze leerlingen van groep 8a mochten een krans leggen. “Deze militairen gaven hun leven voor onze vrijheid. In vrijheid leven is een groot goed en mogen we niet vergeten”, gaf Tornij aan. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om aan te geven dat er op 5 mei weer op een aantal plaatsen in Almelo Vrijheidsmaaltijden worden verstrekt.

Ook burgemeester Richard Korteland hield een toespraak en ook hij richtte zich deels tot de jongeren. “Vrijheid is niet vanzelfsprekend. Vrijheid spreek je af. We moeten er elke dag aan werken. Daar kunnen we vandaag al mee beginnen en niet wachten tot morgen!”

Er werden verschillende bloemstukken gelegd. Ook één namens de gemeente Almelo en Joke Pezij namens de stichting In Vrijheid Herdenken Almelo. Ook enkele betrokken passanten legden een bloemetje. De leerlingen van De Weier kregen allemaal een speciaal vrijheidsspeldje.

Leerlingen luisteren aandachtig naar de toespraken.jpg De leerlingen luisteren aandachtig naar de toespraken.