Terug
Scherm­afbeelding 2026-06-03 om 16.14.48.png
Uitgaan & Cultuur

Unieke samenwerking brengt vanaf seizoen 2026/2027 weer voorstellingen naar Theaterhotel Almelo

ALMELO - Vanaf komend seizoen kunnen inwoners van Almelo weer genieten van theater in hun eigen stad. Dankzij een bijzondere samenwerking tussen producenten, artiesten en impresariaten, krijgt Theaterhotel Almelo in seizoen 2026/2027 weer een volwaardige theaterprogrammering.

 

De programmering wordt ontwikkeld en gerealiseerd door een collectief van betrokken producenten en partners, die gezamenlijk de organisatie en uitvoering van het theaterseizoen op zich nemen. Theaterhotel Almelo stelt de locatie beschikbaar. Daarmee is sprake van een bijzondere en unieke samenwerking binnen de Nederlandse theatersector.

De theatermakers: “Voor ons is Almelo altijd een belangrijke speelstad geweest binnen onze tournees. De stad kent een trouw en betrokken theaterpubliek en we hebben gemerkt dat de behoefte om weer voorstellingen in Almelo te bezoeken nog altijd groot is. We hadden gehoopt dat er in de loop van de tijd een natuurlijke terugkeer van theater zou ontstaan, maar hebben nu gezamenlijk besloten zelf het initiatief te nemen. We vinden dat Almelo en haar inwoners verdienen dat theater weer een plek krijgt in de stad.”

Het seizoen 2026/2027 biedt een gevarieerde programmering met muziek, cabaret en theater. Bezoekers kunnen onder meer uitkijken naar de winnaars van Battle of the Bands, The Beach Boys Best maar ook The Story of BZN en een bijzondere Elvis-voorstelling. Daarnaast maken geliefde namen als Tineke Schouten, Huub Stapel en Karin Bloemen hun opwachting in Almelo. Het volledige programma wordt donderdag 4 juni gepresenteerd op de website van het Theaterhotel Almelo

Aan het initiatief werken onder meer de impresariaten Impact Entertainment, Senf Theaterpartners en AT Theater mee, samen met een brede groep producenten, artiesten en Theaterpartners uit het land. “De directie van het Theaterhotel is altijd betrokken geweest en gebleven bij alles wat speelt in theater, dat was altijd zichtbaar en merkbaar in de programmering en de ontvangst, dat voelen artiesten ook”, aldus Chris Bergwerff van Senf. Waarna Ruud de Graaf hem aanvult “Het Theaterhotel is een zaal die altijd fijn speelt. Je voelt het publiek echt dichtbij; het lijkt soms alsof je letterlijk in de zaal opgaat en alles om je heen verdwijnt. Dat maakt spelen in Almelo bijzonder.” 

De kaartverkoop verloopt via de website van Theaterhotel Almelo en wordt ondersteund door de Nationale Theaterkassa (NTK).
Met dit initiatief keert theater terug naar een plek waar het jarenlang vanzelfsprekend was - en waar veel inwoners zichtbaar naar hebben uitgekeken. 

Voor de samenwerkende partijen is het bovenal een manier om opnieuw verbinding te maken met het Almelose publiek en theater terug te brengen naar de stad.

Meer informatie en kaartverkoop:
theaterhotel.nl – 0900-9203 (45ct per min.)