gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Terug
NIEUWE EXPOSITIE GALERIE KNAP EN ZO.jpg

Verrassende expositie schilderijen en houtsculpturen in galerie Knap & Zo

In de Oldenzaalse galerie Knap & Zo vond vrijdag 10 oktober de opening plaats van een nieuwe expositie. Tot 6 december zijn in het mooie pand aan de Molenstraat 1 schilderijen van Truus Oude Hengel en houtsculpturen van Ed van Haren te bezichtigen.

De non-profit galerie Knap & Zo  biedt startende kunstenaars kosteloos de mogelijkheid hun werk tentoon te stellen. Daarvoor is een stichting in het leven geroepen, waarvan Monique Poelman, Astrid Masselink en Anita Caunter (eigenaresse van het pand) bestuursleden zijn. “Er zijn kunstenaars die hun weg naar galerieën wel weten en er zijn  ook veel mensen die een stuk bescheidener zijn, maar die mooie dingen maken. De missie van onze stichting is om, zonder winstoogmerk, verborgen talenten een opstapje te bieden.” Daartoe behoren de nieuwe exposanten.

Truus Oude Hengel
Truus Oude Hengel woont samen met haar man in Tubbergen. Zij heeft drie dochters en zeven kleinkinderen. In haar vrije tijd werkt ze  graag in haar atelier. Dit is een oude bouwkeet die ze heeft omgebouwd tot een heerlijke plek om te werken in alle rust. “Met het uitzicht over de weilanden vind ik hier de rust om creatief bezig te zijn”, aldus Truus. “Mijn voorkeur gaat uit naar het schilderen van portretten, dieren en stillevens. Ik hou ervan om af en toe nieuwe materialen te gebruiken en te experimenteren met bijvoorbeeld het paletmes. Mijn werken maak ik met olieverf en na vele lagen aan te brengen komt mijn werk tot leven op het schilderdoek.”

Ed van Haren
Ed van Haren is sinds 1994 beeldend kunstenaar en heeft een atelier aan huis in Almelo. Hij is afgestudeerd aan de Pedagogische Academie te Eindhoven, volgde daarna de Academie voor Beeldende Vorming te Tilburg en slaagde in 1979 voor het eerste graad examen Handvaardigheid. Ed is docent beeldende vakken geweest aan St. Paul VMBO Almelo, Pedagogische Academie Hengelo en van 1985 tot augustus 2017 aan het ROC van Twente Almelo en Enschede. Ed van Haren is gehuwd met Lion van Melis, is vader van drie kinderen en opa van vijf kleinkinderen.

Verrassend
Samen met Truus Oude Hengel zorgt hij voor een verrassende combinatie in galerie Knap & Zo. De houtsculpturen van Ed, die minutieus zijn gemaakt, verwonderen en verrassen de kijker. Dit naast het realistische schilderwerk van Truus dat zich in alle zachtheid aan het oog ontvouwt maakt deze expositie zo bijzonder.

 

Galerie Knap & Zo is geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur.

Zie www.galerieknapenzo.nl