Terug
Echtpaar Leus.JPG
Gemeente

60 jaar huwelijk en nog altijd volop in beweging

GEESTEREN - Echtpaar Leus uit Geesteren vierde maandag 29 december een bijzondere mijlpaal. 60 jaar geleden gaven ze elkaar het ja-woord en dat mocht natuurlijk niet onopgemerkt voorbijgaan. Locoburgemeester Hilde Berning-Everlo bracht het echtpaar een bezoek aan huis en nam een grote bos bloemen en een feestelijke trouwakte met zich mee. Vorige week zondag genoten Anton en Lies Leus al van een geweldig feestje bij Café Zaal Kottink in Geesteren. In het bijzijn van hun familie, buren en vrienden werd er stilgestaan bij het diamanten huwelijk. Hun kleindochter bracht tijdens het feest een muzikale ode aan haar grootouders door voor hen te zingen.

Op de fiets naar Heracles
Anton Leus uit Langeveen leerde Lies Westerhof uit Geesteren kennen in 1959. De zus van Lies had verkering met een kameraad van Anton en samen bezochten ze regelmatig wedstrijden van Heracles Almelo. “Op de fiets naar Almelo”, zegt Anton. Zo gebeurde het dat het tweetal elkaar ontmoette en een afspraakje voor een bioscoopbezoekje was dan ook al snel gemaakt. “Zes jaar hebben we verkering gehad en toen trouwden we”, vertelt Lies. Samen kregen ze drie zoons en vier kleinkinderen.

Werken bij Ten Cate
Hij werkte 41 jaar lang met heel veel plezier bij Ten Cate in het magazijn en zij had later 10 jaar lang de leiding over een groep werknemers bij Ten Cate. Stilzitten komt niet voor in het woordenboekje van het stel. Lies puzzelt graag en was erg fanatiek bij de volleybal in Geesteren. Anton is 16 jaar keeper geweest bij het voetbalteam in Langeveen en speelde daarna nog 6 jaar voor Stevo in het eerste elftal. Met vakantie gaan vinden ze beiden eigenlijk niets. Ze zijn liever in hun vertrouwde Geesteren.

“Gewoon normaal doen”
Beide echtelieden staan nuchter in het leven. Het geheim van een lang en goed huwelijk zit hem volgens Anton gewoon in normaal doen. “Ik zou eigenlijk niet weten wat er zo bijzonder aan is om zo lang samen te zijn.”  Ze zijn beiden graag lekker bezig en begeven zich vaak in het gezelschap van andere mensen. Zo bezoeken ze regelmatig de zussen van Lies in het verzorgingstehuis. Zelfs nadat Anton met de VUT ging, bleef hij niet stilzitten. Hij is nog altijd erg actief voor Autobedrijf Haarhuis. “Anders zit ik toch maar thuis, dan ben ik liever lekker in beweging”, zegt hij zelf.