gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Terug
Image.jpeg

Tornado Geesteren verslaat koploper VC Zwolle

GEESTEREN - De 1e Divisie is nog maar twee speelrondes onderweg en in de derde ronde is er al een koploper de tegenstander van de dames van Tornado Geesteren. Vorig seizoen kwam VC Zwolle nog met de hoofdmacht uit in de Eredivisie, maar daar kwam een einde aan een tijdperk van topvolleybal in Zwolle. Daardoor komt VC Zwolle nu met haar 1e damesteam uit in de 1e Divisie en dat wist na twee winstpartijen dat het als koploper kon aantreden tegen Tornado. De ambiance in het Landstede Sportcentrum is geweldig om te spelen, op een prachtig centercourt.

De wedstrijd kwam wat moeilijk op gang, doordat beide teams met veel servicedruk de opbouw van elkaars spel ontregelden. De thuisclub kwam het meest onder druk en daardoor kon Tornado uitlopen naar 4-10. Dat verschil stond bij 10-14 nog op de borden, maar VC Zwolle wist zich onder de druk uit te spelen en kwam punt voor punt dichterbij. Op 21-21 stond het gelijk en kon het kwartje ook beide kanten op vallen. Op 23-24 kreeg Tornado Geesteren de eerste kans op setwinst, maar die werd door Zwolle weggepoetst. Maar het tweede setpoint was wel raak voor de bezoekers en deze namen zo met 24-26 de leiding in de wedstrijd (0-1).

Set 2 leek een walk-over te worden voor de thuisploeg. Op 20-11 leek de set al wel gespeeld, maar op 22-19 leek het blad te wenden. Door eigen fouten gooide Tornado echter haar eigen glazen in en leverde alsnog de set in met 25-20 (1-1). Maar er was wel iets veranderd in de wedstrijd want vanaf de derde set waren de gasten uit Geesteren de bovenliggende partij.

Set 3 was met 21-25 voor Tornado en in set 4 knakte de thuisploeg vanaf het midden van de set. Op 13-15 was het nog een wedstrijd, maar toen Tornado Geesteren uitliep naar 13-20 was het pleit beslecht en sloten de gasten af met een 15-25 slotakkoord en dus een 1-3 overwinning.

Na afloop vond trainer/coach Gerjan Heerkes de overwinning uiteindelijk verdiend: "In het begin van de wedstrijd hadden we vooral moeite met hoge blokkering van VC Zwolle, maar door daar tactisch anders mee om te gaan konden we de wedstrijd kantelen in ons voordeel."