Terug
Floor-zang-4.jpg Foto’s: Katerina Vreeswijk
Uitgaan & Cultuur

St. Cecilia Vasse in Concert

VASSE - Op zaterdagavond 13 december vond het tweejaarlijkse St. Cecilia Vasse in Concert plaats. De sportzaal in 't Eschhoes was ook voor deze editie weer omgetoverd tot een sfeervolle concertzaal. Het concert van de muziekvereniging, dat ook wel bekend staat als het 'najaarsconcert', stond in het teken van een muzikale ontdekkingsreis door tijd en ruimte. Het publiek genoot hoor- en zichtbaar van de diverse (muzikale) optredens.

IMG_0622.jpg
IMG_0602.jpg
IMG_0657.jpg

Indiana Jones
De avond opende met Raiders March, de herkenningstune van de Indiana Jones films. Het orkest werd daarbij geleid door Indiana Jones ‘zelf’…, natuurlijk de eigen dirigent Edwin Luttjeboer. Voor dit optreden vermomd als deze bekende ontdekkingsreiziger. Met dit intro startte de ontdekkingsreis door tijd en ruimte, waarbij presentatrice Rifka Schepers de zaal begeleidde op haar vlotte en humoristische manier.

Het publiek werd eerst meegenomen naar Noord-Amerika. Bij het nummer Where Eagles Soar kreeg de zaal het gevoel zo vrij als een adelaar over de Noordamerikaanse staat Maine te zweven. De Music4Kids-groep, onder leiding van muziekdocent Robert Brookhuis, liet zien en horen wat zij op muzikaal gebied allemaal heeft geleerd en dat zij wel een feestje kan bouwen. Zo heeft het publiek ervaren dat het beslist niet leuk is om ‘een draak te zijn’.

Van Noord-Amerika werd de zaal meegevoerd naar Congo, het geboorteland van oud-songfestivaldeelnemer Claude. Het orkest speelde nummer Ladada, misschien beter bekend door de openingszin ‘mon dernier mot’.

Diverse special-acts
Dansgroep Creative Dance Studio, met Vassenaar Wies Wienk in haar gelederen, liet zien dat zij over veel talent beschikt met een spetterende dansact. Deze dansgroep staat onder leiding van Nadine Keuter. Met het nummer Perfect van de populaire Britse singer-songwriter Ed Sheeran, werd het publiek meegenomen naar het Engeland van nu. Daarna was het de beurt aan de slagwerkgroep. Deze groep, die al jaren onder leiding staat van instructeur Gerrit Kelder, bracht met strakke en swingende ritmes het Dutch Carnaval en vervolgde met Bongolievable, waarbij het Cubaanse temperament een grote rol speelt en een bongo-solo centraal staat.

Na het aandoen van Cuba nam de presentatrice de zaal mee naar vroeger tijd, de tijd van Christoffer Columbus. In het theatrale nummer Conquest of Paradise wordt het verhaal vertelt van de ontdekking van Amerika, het paradijs. Het orkest en het herenkoor van Vasse wisten met dit gevoelige nummer het publiek te imponeren.

Gezonde vereniging en erelid Theo Lummen
Kort voor de pauze in het programma werden zes van de ongeveer veertig leden tellende vereniging in het zonnetje gezet door voorzitter Clemens Kempers en Laurens Veer. De volgende jubilarissen werden gehuldigd voor hun jarenlange lidmaatschap: Britt Lansink (25 jaar), Veronic Lummen (40 jaar), Judith Oude Luttikhuis (40 jaar), Gerrit Lansink (60 jaar), Paul Lummen (65 jaar) en Theo Lummen (65 jaar). Dit getuigt van een gezonde vereniging, die naast de jubilarissen wordt ondersteund door een veelbelovende jonge aanwas en klaar is voor de toekomst.

Theo Lummen begon zijn muzikale reis op de eerste bugel, later wisselde hij van instrument en werd hij het stevige fundament van het orkest op de bas. Een trouw lid, dat nooit een repetitie oversloeg. Naast zijn muzikale inbreng is Theo op vele fronten actief geweest in de vereniging. Als dank en waardering voor zijn ongelofelijke inzet is hij tijdens de concertavond benoemd tot erelid van de Vasserse muziekvereniging.

Solo-optredens
De avond werd na de huldigingen hervat met een reis naar een ander sterrenstelsel. Het orkest voerde met een medley van de bekende Star Wars films uit. Een bombastisch nummer waarbij je tijdens de solo Karin Kemperink een speld kon horen vallen. Het enthousiaste publiek reageerde met een geweldig applaus. Met het arrangement Reflections of This Time belandde het publiek weer op Nederlandse bodem. In dit muziekstuk heeft de componist elementen uit de popmuziek in een stuk voor een blaasorkest weten te verwerken.

De slagwerkgroep vervolgde het programma met Solid Grooves en Dance Invitation, twee muziekwerken met strakke ritmes en de nodige afwisselingen wat betreft motiefjes en solo's. Tot verrassing van de overige muzikanten bleken de vier zwaar koperblazers uit het orkest in het geheim een stuk te hebben voorbereid. De door Laurens Veer gearrangeerde vierstemmige compositie, van het Can't Help Falling in Love van Elvis Presley werd door de zaal met groot applaus beloond. Lokaal zangtalent Floor Kooij, dat onder begeleiding van het orkest Back to Black zong, maakte veel indruk op de zaal: kippenvelmoment, waarbij je de indruk had dat Amy Whinehouse zelf in Vasse op het podium stond.

Kerst in ‘t Eschhoes
De slagwerkgroep sloot haar optredens af met een special act, waarbij ze het publiek in beweging kreeg. Men waande zich in het Engelse ‘Ally Pally’, de zaal waar het WK darts plaatsvindt. Met medewerking van Tonnie Niemeijer als commentator, werd in dit optreden van de slagwerkgroep de opkomst van bekende darters op een ludieke wijze nagebootst.

Music is my first love and it will be my last, de eerste regel uit het bekende nummer Music, geeft heel mooi hoe de muzikanten van St. Cecilia uit Vasse met hun muziek beleven. De gedrevenheid en het enthousiasme spatte van alle optredens af, zo ook bij dit nummer van John Miles. Hoewel meerdere muzikanten een solopartij speelden, werd het stuk gedragen door het gehele orkest.

De finale-afsluiting bestond uit een gezamenlijk optreden van het orkest, de slagwerkgroep, het herenkoor en vocalisten Floor Kooij, Miriam Wesselink en Laurens Veer. Met de kerstperiode in aantocht werd de concertavond op spectaculaire wijze afgesloten met Do They Know It’s Christmas van Band Aid, met inbegrip van een midwinterhoornoptreden van de kerstman.

St. Cecilia spreekt graag haar dank uit aan iedereen die aan dit concert heeft bijgedragen. De Vasserse vereniging blikt trots terug op een succesvolle concertavond en gaat natuurlijk bezig met de voorbereidingen voor komende concerten. Om met de woorden van John Miles te eindigen: ‘Music of the future and music of the past’.