Dubbeltalenten zijn dun gezaaid. De Amsterdamse kapper Rob De Wilde is zo’n talent. Voor hem is er geen verschil in kunst maken of kappen, hij is altijd met vorm bezig. Hij kan er zijn energie in kwijt.
In 1980 begint Rob voor zichzelf in de Hartenstraat Amsterdam. Deze straat bleek een broedplaats voor creatieve ondernemers. Deejay Eddy De Clercq is zijn buurman, deze organiseert geweldige feesten in de Roxy waarmee de house muziek begon. Nietsvermoedend beland De Wilde in deze opbloeiende scene. Al kappend en knippend op allerlei parties wordt hij onderdeel van deze wereld.
In 1979 verhuist Rob naar Berlijn, hier gaat hij werken in de zaak van smaakmaker Udo Waltz. Iedereen die wat betekende liet zich daar knippen. En hier ontdekt Rob de nieuwste trends: Punk en new wave mode. Met deze ervaring gaat hij weer terug naar Amsterdam waar hij de eerste kapper was met een open etalage waar je direct naar binnen keek. Daardoor werd het kappen ineens ook als een kunstvorm gezien. De wilde is ook de eerste die een gemengd publiek kapt: jongens, meisjes, mannen en vrouwen door elkaar. Al knippend trekt Rob al spoedig een brede klandizie met name artiesten. Hans Van Der Togt, Jerney Kaagman, Mathilde Santing, Anita Meijer, Rob De Nijs en Willem Ruis. Rob”s naam zingt zich in het rond zodat ook Whitney Houston bij hem aanklopt: ze was net doorgebroken en Roib toert 10 dagen met haar rond.
Eind jaren 80 verhuist De Wilde naar Los Angeles: Amerika en vooral Hollywood is toch wel de droom. Rob deed veel shows van Sheila De Vries. En zo werd hij uitgenodigd voor de jaarlijkse International Beauty Show, destijds het hoogst haalbare in de VS. Wereldwijd werden daar maar 4 kappers voor uitgenodigd waarvan hij er 1 was.
Medio jaren 90 heeft Rob het gehad met Amerika en begon hij Mokum te missen. Eenmaal terug in Amsterdam betrekt hij een hoekpandje in de Jordaan. Hij realiseert zich dat kapsels na enkele weken verdwijnen, maar dat schilderijen blijven. In Amerika had hij zijn 1e werk al verkocht en dat stimuleerde om door te gaan. Hamvraag: knippen of schilderen? Voor Rob bestaat er geen verschil, hij is altijd met vormen bezig.
Deze bijzondere, markante kunstenaar exposeert een gedeelte van zijn werk van 13 tot 30 November bij De Galerie aan de Grotestraat 13 in Denekamp. Hier is iedereen welkom de werken van Rob te komen bekijken.