ALMELO - Het was zaterdag 17 oktober een drukte van belang op de atletiekbaan van SISU aan de Kolthofsingel. Het 85-jarig bestaan werd groots gevierd met het grootste deel van de dag de clubkampioenschappen. Velen van de ruim 300 leden, van jong tot ouder, hadden zich opgegeven en streden tot hun uiterste om zo goed mogelijk te presteren.
Rond 13.00 uur kwam burgemeester Richard Korteland naar SISU. Hij vertelde eerst over alle verdiensten van ‘iemand’ en vroeg vervolgens Nanny Karsten-Meijer naar voren te komen. Volkomen verrast en geëmotioneerd nam ze even later haar lintje in ontvangst.
Meer dan 25 jaar wist Nanny, met name op de achtergrond, alles voor de atleten te regelen zodat zij hun sport zo optimaal mogelijk kunnen bedrijven, niet alleen binnen SISU maar ook in het hele land. Een onderscheiding is een meer dan verdiende erkenning voor haar.
Ook atleten van Only Friends namen deel aan de kampioenschappen, onder andere met een framerunner. Er werden speren geworpen, vergesprongen en ook was er een onderdeel hoogspringen. Er werden verschillende afstanden gerend en sommigen liepen zich bijna letterlijk de longen uit het lijf en hadden wel even tijd nodig om bij te komen. Ook Tjerk was met zijn 69 jaar van de partij. “Gewoon superleuk om aan de verschillende onderdelen mee te doen”, zei hij met een brede glimlach na afloop.
Af en toe gooide regen roet in het eten, maar de meeste atleten lieten zich er niet door weerhouden. Het was supergezellig en de aanmoedigingen vanuit het publiek en teamgenoten waren er ook voor de mindere goden. Na de wedstrijden was er tijd voor een lekkere barbecue. Gedurende de hele dag waren er loten verkocht en menigeen mocht na afloop met een leuke prijs naar huis.