Terug
Kampioen Henry Dekker

Henry Dekker kroont zich tot kampioen Jong bij De Luchtbode

TUBBERGEN - Henry Dekker uit Manderveen heeft opnieuw een mooie titel aan zijn indrukwekkende erelijst van 2026 toegevoegd. Bij postduivenvereniging De Luchtbode Tubbergen is hij kampioen Jonge duiven geworden. Voor Henry is het een van de succesvolste seizoenen van de afgelopen jaren. Eerder liet hij al zien over een uitzonderlijk sterke ploeg oude duiven te beschikken en werden er verschillende kampioenschappen behaald. Zijn successen zijn vooral gebaseerd op de inbreng van nieuwe duiven aan zijn kweekhok.

Sterke reeks bij de jonge duiven
Voor het kampioenschap Jong zette Henry een indrukwekkende serie neer. Vanuit Velden wist hij de overwinning te pakken met een 1e prijs tegen 732 duiven. Ook op de volgende vlucht vanuit Velden was het opnieuw raak: een 1e prijs tegen 644 duiven. Daarmee was direct duidelijk dat zijn jonge duiven in uitstekende vorm verkeerden. De sterke reeks werd vervolgens voortgezet. Vanuit Reusel behaalde hij een 3e prijs tegen 549 duiven, gevolgd door een 2e prijs vanuit Tongeren tegen 515 duiven. Op de vlucht vanuit Marche maakte hij de serie compleet met een 3e prijs tegen 495 duiven. Vijf vluchten, vijf keer een klassering bij de eerste drie in Tubbergen; deze mooie constante reeks vormde de basis voor het kampioenschap Jong. Juist die constante prestaties zijn kenmerkend voor de manier waarop Henry de laatste jaren aan de weg timmert. Ook op de Vitesse- en Midfondvluchten bleek al dat zijn duiven week na week in de kop van de uitslag kunnen meedraaien.

Kampioensduif NL26-8419449
Een belangrijke rol in het kampioenschap Jong is weggelegd voor de NL26-8419449, die is uitgeroepen tot kampioensduif Jong van P.V. de Luchtbode. Het is een succesvolle samenkweek met Bart Booyink uit Langeveen, waarbij verschillende bewezen prestatielijnen bij elkaar zijn gebracht. In de afstamming van deze kampioensduif zijn de goede lijnen van Jan Hooymans en Jan van de Pasch & dochter terug te vinden. Ook het sterke kweekkoppel van Combinatie Kolenbrander is in de stamkaart vertegenwoordigd. Dat Henry juist met deze duif de titel van beste jonge duif binnen de club weet te pakken laat zien dat hij met DeBo – het gezamenlijke kweekhok dat hij heeft met Henk Borger – de juiste weg in is geslagen. De combinatie van verschillende sterke lijnen blijkt opnieuw een succesvolle formule. Eerder werden de duiven van Hooymans en Van de Pasch al bewust toegevoegd aan de bestaande Verbart-basis van Henry, waarmee hij al jarenlang goede resultaten behaalt.

Ook kampioensduif in het samenspel
Ook buiten de eigen vereniging heeft Henry een kampioensduif in huis. In het samenspel werd de NL26-7049785 uitgeroepen tot kampioensduif Jong. Ook deze duif is het resultaat van een kruising van de duiven van Jan Van de Pasch en de bewezen kweekkoppels van Bart Booyink. In de stamkaart komen bekende namen terug, waaronder ‘Harry’ van Jan Hooymans, ‘Hurricane’ van Willem de Bruijn en ‘Olympic Maxwell’ van de combinatie Derksen – v.d. Keuken uit Almelo. Het succes van Henry komt daarmee niet uit de lucht vallen. De afgelopen jaren heeft hij gericht geïnvesteerd in kwaliteitsduiven en bewezen bloedlijnen. Met het kampioenschap Jong en de titel van beste jonge duif binnen de vereniging laat Henry Dekker opnieuw zien dat de toekomst op zijn hok er uitstekend uitziet.

Kampioenschap Jonge Duiven Onaangewezen
1. Henry Dekker 330,5 punten
2. Jan Nijboer 307,4 punten
3. Harry Kemna & Zn. 304,5 punten
4. Thijs Blankenvoort 278,6 punten
5. Henk Borger 277,5 punten

Kampioenschap Jonge Duiven Aangewezen
1. Henry Dekker 391,3 punten
2. Harry Kemna & Zn. 322,1 punten
3. Henk Borger 316,9 punten
4. Jan Nijboer 297,2 punten
5. Thijs Blankenvoort 218,9 punten