Terug
Schermafbeelding 2025-12-04 om 11.19.55.png
Sport & Vrije tijd

WTCG kan terugblikken op een geslaagde Hezinger Grens Classic 2025

OUD OOTMARSUM - Zondag 30 november is de Hezinger Grens Classic gereden. Dit is een jaarlijks terugkerende mountainbike- en graveltocht georganiseerd door de Wielertoerclub Geesteren. Startlocatie was camping en vakantiepark De Witte Berg in Oud Ootmarsum. Ruim 500 enthousiaste fietsers verschenen aan de start om het grensgebied rondom Hezingen te verkennen.

Schermafbeelding 2025-12-04 om 11.20.07.png

Perfecte weersomstandigheden
Daar waar de tocht vorig jaar was afgelast vanwege de vele regenval waren de weersomstandigheden dit jaar optimaal. De dagen in aanloop naar de tocht waren een beetje miezerig en grauw. Maar op de morgen van 30 november was het helder met een aangenaam frisse temperatuur. En zeker toen in de loop van de ochtend de zon doorbrak kon er volop worden genoten van de herfstkleuren in het bosrijke gebied. Een enkele wel heel optimistische fietser verscheen zelf in korte broek aan de start.

Afwisselende routes
De mountainbikers konden kiezen uit maar liefst 3 afstanden (35, 45 of 55 kilometer). Voor elk wat wils! Van de doorgewinterde sportieve mountainbiker tot de meer ontspannen fietser. Wat deze tocht echt uitzonderlijk en bijzonder maakt zijn de vele paden waarop alleen op de dag van de tocht gefietst mag worden. Smalle kronkelende bospaden, single tracks, zandwegen en mooie uitzichten in het prachtige glooiende landschap rond het grensgebied van Hezingen. Een waar walhalla voor de mountainbiker. En ook de gravelbikers kwamen voldoende aan hun trekken met een mooie afwisselende tocht van 85 kilometer. De reacties waren dan ook uitsluitend positief: “Wederom een fantastische tocht met complimenten voor de organisatie”.

Natje en droogje
Bij een sportieve inspanning moet de inwendige mens zeker niet worden vergeten. Onderweg waren er goed uitgeruste pauzeplekken ingericht waar het energieniveau weer op pijl kon worden gebracht. Er was volop keuze uit drankjes en versnaperingen. Naast de nodige vertering was erg ook volop gezelligheid op de pauzeplekken. De Fietsenloods was ter plekke aanwezig om kleine mankementen te verhelpen. Ook bij de eindbestemming was het een gezellige bedoening. De catering werd verzorgd door camping De Witte Berg. Menig fietser bleef, onder het genot van een warme hap en drankje, nog nazitten en bijpraten.

Inzet van vrijwilligers
Het organiseren van een tocht vraagt veel vrijwillige inzet van haar leden. Velen zijn al in een vroeg stadium bij de organisatie betrokken. Van het aanvragen van vergunningen, contact met natuurorganisaties tot het organiseren van de opbouw daags voor de tocht. Ook op de dag zelf zijn vele vrijwilligers al vroeg op de been om de tocht veilig en soepel te laten verlopen. Naast de inzet brengt de organisatie ook een saamhorigheidsgevoel met zich mee. “We zijn er als vereniging trots op dat we dit elke keer samen volbrengen. Alleen samen kunnen we dit blijven doen.”

Wielertoerclub Geesteren kan terugkijken op een zeer geslaagde Hezinger Grens Classic met enthousiaste deelnemers en vrijwilligers. De vele positieve reacties en mooie opkomst zijn een mooie beloning op alle inspanningen die zijn verricht. “We kijken dan ook vol verwachting uit naar het volgende jaar, naar wederom nieuwe edities van onze toertochten.”