GEESTEREN - Een kleine groep van onze toekomstige agrariërs kreeg donderdag 11 december een uitgebreide presentatie van vrijwilligers van de Vogelwerkgroep Geesteren. Dat gebeurde in het Zone College in Hardenberg.
Hennie Schröder en Marcel Tettero vertelden over de daling van de weidevogelstand en de actie Red de Grutto voor de aanschaf van een drone en de aanleg van zes plasdrassen bij Geesteren. Ook de proef met weilandirrigatie tegen de gevolgen van klimaatverandering kwam uitgebreid aan bod.
Drone
De dag werd afgesloten met een dronedemonstratie aan de oever van de Vecht. De leerlingen mochten zelf een stukje vliegen en zoeken naar een warmtebron. De studenten waren zeer geïnteresseerd. Ze stelden gericht vragen en lieten blijken goed op de hoogte te zijn met de problematiek rond weidevogels.
Reekalfjes
Ook het gebruik van de faunadrone om reekalfjes te redden was voor de jongeren niet nieuw. Sommigen vlogen zelf al met een drone of kenden wel iemand die met een warmtebeeldcamera vliegt. Het was een geweldige ontmoeting. Voor docent Sandra Brouwer is dit reden om de Vogelwerkgroep in het nieuwe jaar wellicht nog eens uit te nodigen.