Terug
P1130507 Ruben Bonte probeert SV Losser voorwaarts te stuwen.

SV Losser gaat hard onderuit

LOSSER - De officiële competitie is voor SV Losser begonnen met een enorme zeperd. In een wedstrijd waarin maar heel erg weinig goed ging werd met liefst 4-0 van MVV'29 verloren. Dat was niet eens geflatteerd.

De voorbereiding van SV Losser op het nieuwe seizoen was vlekkeloos. Acht oefenwedstrijden, inclusief drie bekerduels, werden winnend afgesloten. Eén van die acht wedstrijden werd een aantal weken geleden ook afgewerkt in Harbrinkhoek, toen won SV Losser van MVV'29 met 0-1.

Hoe anders wat het zondag jl. Het eerste kwartier was nog voor SV Losser met een grote kans voor Teun Golbach. Met de wind recht over het veld werd voetballen niet eenvoudiger, de conditie van het veld hielp ook niet mee. Excuses mogen het niet zijn, SV Losser presteerde simpelweg ondermaats. Het spel van MVV'29 is voorspelbaar. Het zijn lange ballen naar voren en daarna wordt op hoop van zegen het doel gezocht. Na een minuut of twintig leidde zo'n aanval tot een hoekschop. Die mocht door MVV'29 in alle vrijheid worden ingekopt. En niet veel later, opnieuw maakte SV Losser zelf verdedigend de fout, was het ook al 2-0. Doelman Zissler moest toezien en was kansloos, het verdedigende werk dat eraan voorafging was zwak.

In de tweede helft, SV Losser had nu de wind in de rug maar zeker niet in de zeilen, was het beeld niet anders. SV Losser heeft meer voetballend vermogen, MVV'29 was scherper, wilde het meer en stond beter georganiseerd. Bij SV Losser ging nog steeds veel mis. Te laat bij verdedigende acties, slordige passing en onnodig balverlies, dat was het wel zo'n beetje. Er ging heel veel mis, er werd collectief gefaald. Het volgende doelpunt was opnieuw voor MVV'29. Vlak voor het einde van de wedstrijd viel ook de 4-0 nog en daarmee was de blamage compleet.

Blamage, misschien wel een groot woord. Het is de eerste wedstrijd van het seizoen in de eerste klasse, een volgende stap in het niveau waarop SV Losser speelt. En daar zijn de wetten weer iets anders. Het vergt elke keer het maximale van iedereen. En als dat lukt kan SV Losser zich handhaven, dat wordt algemeen aangenomen. Als het, zoals zondag, niet lukt wordt dat hard afgestraft. Dat gebeurde nu door een ploeg die vorig seizoen degradatie maar net ontliep. Er staan betere elftallen te wachten op SV Losser in de komende weken. Het moet dus echt anders. Een flinke opgave voor trainer Ron Naafs, die langs de lijn zijn team nooit goed in de wedstrijd zag komen. Ook met de doorgevoerde wissels werd het niet beter, hoewel het laatste kwartier wel meer balbezit voor SV Losser kende. Dat was ook het gevolg van aanvallende wissels en wanhopig zoeken naar een doelpunt. Pas toen zag je ook urgentie, urgentie die je vanaf de eerste minuut zou willen zien. Vorig seizoen begon SV Losser de competitie met een 5-0 nederlaag en promoveerde het uiteindelijk. Nu werd verloren met 4-0, het seizoen is nog lang

De toon is wel gezet en deze week wordt een reactie verwacht. Dan speelt SV Losser thuis tegen Vroomshoopse Boys, dat de competitie begon met een gelijkspel. De wedstrijd begint zaterdag om 15.00 uur.

SV Losser 2 haalde een punt tegen het altijd sterke AZSV. SV Losser O23 won knap van WVF. Na een 0-3 achterstand bij rust werd uiteindelijk met 5-3 gewonnen.