De carnavalsoptocht op De Losserhof wordt op vrijdagmiddag 6 februari groter dan ooit. Behalve natuurlijk veel bewoners en medewerkers van de Twentse Zorgcentra nemen ook tal van carnavalsverenigingen uit Losser en omliggende plaatsen deel.
“Hoewel de inschrijving nog loopt, komen we nu al dik over de dertig deelnemende groepen. Dat is een record”, stelt Gijs Braakhuis, recreatie coördinator, enthousiast vast. “Het wordt een waar spektakel. Een groot feest voor onze bewoners, medewerkers en familieleden, maar we hopen ook op veel andere belangstellenden. Iedereen is welkom langs de route op het terrein van De Losserhof en bij het aansluitende feest in het Ontmoetingscentrum.”
Het startsein voor de optocht wordt op vrijdag 6 februari om klokslag 14.11 uur gegeven door de Losserse burgemeester Jeroen Diepemaat, wethouder Marjan Oosterbroek en regiomanager Vincent Spikker van de Twentse Zorgcentra.
Bonte stoet
Gijs Braakhuis: “De bonte stoet is een mooie mengelmoes van woongroepen en medewerkers die meelopen met eigen gemaakt wagens, maar deze keer zijn er ook extra veel muziek- en carnavalsclubs uit Losser, Losserse kerkdorpen en Oldenzaal.”
Voorop gaan met startnummer 1 traditiegetrouw de bewoners Rika, Kim en Frank in hun versierde elektrische rolstoelen. Een hoofdrol is ook weggelegd voor de eigen carnavalsverenigingen De Opkikkers met groot gevolg van De Losserhof en De Houwpiep’n van ’t Bouwhuis. “Dan heb je het alleen al over zo’n zestig leden. Maar ook hun zusterverenigingen De Veldmuuskes, de Martinekeerlkes en jongerenvereniging JKL uit Losser, De Bosduvelkes uit De Lutte, De Vennemuskes uit Oldenzaal en De Vlearmuze uit Neede zijn van de partij. Oldenzaal is toch goed vertegenwoordigd met ook nog De Fanfare van optochtvereniging De Muiters en dweilorkest Krisus”, zegt Gijs Braakhuis.
Woonzorgcentra
Hij geeft aan dat daarnaast veel leveranciers van de Twentse Zorgcentra met eigen wagens deelnemen. Ook een motorclub doet met een afvaardiging met trikes mee. ”Dat vinden onze bewoners altijd mooi”, weet Gijs Braakhuis.
Hij voegt toe dat langs de route speciaal voor ouderen van woonzorgcentra stoelen worden geplaatst. “Van in ieder geval drie zorginstellingen zoals St. Maarten komen zo’n dertig bewoners met speciale busjes naar onze optocht. Voor hen is er ook koffie met gebak. We willen ze zo een mooi verzorgde middag aanbieden. Na de optocht kunnen ze genieten van de activiteiten in ons Ontmoetingscentrum dat we ombouwen tot een heuse feesttempel. Daar zal tevens de prijsuitreiking van de optocht plaatsvinden. Ook publiek van buiten is er van harte welkom. Zo hopen we er een feest voor iedereen van te maken.”