Het vlaggenschip van De Tukkers speelde afgelopen weekend niet op zondag, maar op zaterdag. De Albergenaren ontvingen SC Varsseveld op sportpark ’t Loarkamp. De wedstrijd werd na strafschoppen beslist en SC Varsseveld trok aan het langste eind.
Vanaf het eerste fluitsignaal viel er al direct een kans te noteren. Varsseveld brak door via de rechterkant, waarna Mika Pfeil oog in oog kwam te staan met doelman Rens Davina. De keeper van de zwart-witten hield zijn doel schoon met een knappe redding.
In de 4e minuut volgde het antwoord van De Tukkers. Kjell Huisman dribbelde vanaf de rechterkant naar binnen en haalde uit. Doelman Jake Diepenbroek wist de inzet echter tegen te houden, net zoals zijn collega een paar minuten eerder.
In de 12e minuut maakte aanvoerder Joep Egberink een fraaie actie en schoot op doel. Zijn schot spatte via het houtwerk terug het veld in. Milan Huisman kon de rebound nog aanraken, maar kreeg de bal niet tussen de palen.
Het restant van de eerste helft was rommelig. Beide teams slaagden er niet meer in om gevaarlijk te worden.
Na de rust viel er een debutant te noteren. Dries Velthof van De Tukkers Za-2 maakte zijn debuut voor het vlaggenschip. Daarna nam De Tukkers het initiatief, wat in de 54e minuut leidde tot een grote kans. De opbouw van de gasten was slordig, waarna Tim Haarhuis de bal onderschepte. Hij stuurde Kjell Huisman diep, maar net toen Huisman wilde uithalen, werd zijn inzet geblokt.
In de 59e minuut kregen de gastheren een corner. Joep Egberink nam de hoekschop en vond het hoofd van Jelle Stokkingreef. Die kon echter net niet genoeg kracht achter de bal zetten.
Even later stuurde Egberink opnieuw Huisman weg, dit keer aan de linkerkant. Huisman snelde richting het doel, kapte zijn directe tegenstander uit en schoot… net naast de verkeerde kant van de paal.
In de 73e minuut was er een bijzonder moment: Lex Kuipers uit de JO17-1 maakte zijn debuut voor het eerste elftal van De Tukkers.
In het laatste kwartier klopten de Albergenaren nadrukkelijk op de deur bij Varsseveld, maar dat leidde niet tot grote kansen. In de 89e minuut was het juist Varsseveld dat heel dicht bij de 0-1 was. Uit een corner werd een kopbal van dichtbij op doel gericht, maar Rens Davina redde knap met een snelle reflex.
Na 90 minuten stond er nog altijd 0-0 op het scorebord, waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen. SC Varsseveld nam de penalty’s beter dan De Tukkers en won met 2-4.
Aankomend weekend speelt De Tukkers de uitwedstrijd tegen RSC uit Rossum. De aftrap is om 14.00 uur op sportpark ‘Het Maalland’. Wij hopen op uw support!