Uitgaan & Cultuur

Burgemeester haalt Huttenkloas op in Bentelo voor officiële opening Huttenkloasjaar

OLDENZAAL - In de Stadstuin vond op 26 mei aan het einde van de middag de feestelijke opening van het ‘Huttenkloasjaar’ plaats. De crimineel, die 250 jaar geleden in een eenvoudige hut in de buurt van Bentelo zou hebben gewoond en in Oldenzaal werd geradbraakt, staat dit jaar in het middelpunt van de belangstelling.

Projectleider Daniëlla van der Stelt praat vol enthousiasme over dit mooie project. “Vandaag vindt de opening van het Huttenkloasjaar plaats. Het begon met een bezoek van VVD-forumlid Erwin Iepma, die in 2022 langs kwam om te vertellen dat hij het Beleg van Oldenzaal zo leuk had gevonden. En hij zou eigenlijk iets met de stoel van Huttenkloas willen doen. Een paar maanden later kwam hij met een initiatiefvoorstel om een krediet van een ton beschikbaar te stellen voor een cultureel en educatief programma rond Huttenkloas, die in 1775 in Oldenzaal berecht werd. De gemeenteraad vond het een mooi idee en de Oldenzaalse Musea waren ook direct enthousiast. Inmiddels hebben we een programma van vier maanden met voor ieder wat wils. De stad begon ineens, figuurlijk, vlam te vatten. Er zijn al 38 programmaonderdelen met als hoogtepunt een voorstelling waarmee we iedereen kennis willen laten maken met de geschiedenis van de stad en de dorpen eromheen.”

Ook Sharon, centrummanager van Oldenzaal Promotie, werkt aan het project mee. “Ik sta al maandenlang versteld van de verbindingen die er gemaakt worden; de dorpen en steden in de omgeving die meedoen. De ondernemers zijn ook enthousiast, want inmiddels verkopen we in Oldenzaal echte ‘Huttenkoas’, bonbons van Huttenkloas en dit jaar bestaat het Huttenkloasbier ook nog eens 25 jaar waardoor er een Huttenkloas jubileumbier op de markt wordt gebracht.”

Op een scherm zien we dan een ontzettend leuk promotiefilmpje, dat terug te vinden is op www.huttenkloasoldenzaal.nl. Hilarisch! De burgemeester haalt Huttenkloas met de fiets op in Bentelo. Achter zijn fiets hangt de stoel waar Huttenkloas 250 jaar geleden 110 dagen op heeft gezeten en zo fietsen ze samen naar Oldenzaal. Als het filmpje op de opening is afgelopen, komt de burgemeester aanfietsen met Huttenkloas achterop.

Daniëlla verwelkomt hen. “Nu jij er bent, kan het jaar echt beginnen,” zegt ze tegen Klaas, die inmiddels herenigd is met zijn vrouw Antje. “Hoe was de reis?” Hij vond het erg hobbelig en het aantal toeschouwers valt hem in vergelijking met 250 jaar geleden erg tegen. Dan wordt het eerste Huttenkloas jubileumbier getapt om het jaar officieel te openen. Een heerlijk witbiertje.Op www.huttenkloasoldenzaal.nl vind je alle informatie over het Huttenkloasjaar en de activiteiten die er georganiseerd worden. Je kan hier ook al kaarten kopen voor de bijzondere theatervoorstelling die op 3 september van start gaat.

Wendy Eerland