Uitgaan & Cultuur

Glasrijk 2025 trapt af met feestelijke openingsavond

TUBBERGEN - Woensdagavond 1 oktober begint het dan echt: de 29ste editie van Glasrijk Tubbergen wordt feestelijk geopend in 't Oale Roadhoes. Supporters, subsidiegevers, vrijwilligers, oud-bestuursleden, winkeliers en relaties uit binnen- en buitenland zijn uitgenodigd om samen de start van dit bijzondere evenement te vieren.

Om 19.30 uur gaat het programma officieel van start. Europarlementariër Bart Groothuis neemt de aanwezigen mee in een inspirerend verhaal over innovatie, Europa en de kracht van kunst en cultuur. Daarna volgt een spectaculaire opening – met verrassingen die de organisatie nu nog niet willen verklappen. Eén tipje van de sluier: ook het beroemde Brugmanraam krijgt een bijzondere onthulling en er wordt een reünie aangekondigd voor oud-medewerkers van de fabriek.

Grootste editie ooit
Glasrijk 2025 belooft de grootste editie tot nu toe te worden. Met meer dan honderd glaskunstwerken op uiteenlopende locaties in en rond Tubbergen, tientallen deelnemende kunstenaars uit binnen- en buitenland en een recordaantal activiteiten. Van monumentale glasinstallaties in kerken en historische panden tot intieme objecten in winkels en tuinen: overal kom je het tegen. Daarnaast zijn er lezingen, workshops, kinderactiviteiten en fiets- en wandelroutes die glaskunst en Twentse natuur verbinden. En overal muziek en gezelligheid. Een programma dat laat zien hoe breed en toegankelijk glaskunst kan zijn.

Tubbergen is natuurlijk opnieuw het bruisende hart van Glasrijk. Van de voormalige Brugman fabriek tot het Eeshof-bos: overal in het dorp word je dit weekend omringd door kunst, verhalen en ontmoeting.

Nieuw: digitale tickets voor binnenlocaties
Bij Glasrijk draait het al jaren om toegankelijkheid en verwondering voor iedereen. En dat blijft zo: het grootste deel van de expositie blijft gratis te bezoeken – gewoon lekker struinen door Tubbergen, langs installaties in de open lucht en verrassende plekken in het dorp.

Maar… er verandert ook iets. De organisatie voert een digitaal passe-partout in voor toegang tot een aantal binnenlocaties. Waarom? Omdat ze wil blijven investeren in topkunstenaars, bijzondere locaties en een professioneel programma – en dat vraagt om een gezonde begroting. Daarom wordt dit jaar voor het eerst een kleine bijdrage gevraagd:

Passe-partout Dagkaart € 10
Passe-partout voor alle dagen € 25

Tickets kun je eenvoudig online reserveren via de website https://glasrijk.nl/winkel/

Data Glasrijk 2025: 2 t/m 5 oktober.
Meer info & tickets: https://glasrijk.nl/