Algemeen

Mozaïekbank Vasse weer beschadigd

VASSE -  In Vasse staat tegenover supermarkt Droste de bekende Mozaïekbank. Deze bank is met behulp van giften en tientallen vrijwilligers ontworpen en gemaakt. De bank is dus van Vasse voor Vasse en haar bezoekers. Het basisontwerp komt van de kunstenaar Friedensreich Hundertwasser. De bank bestaat uit allemaal kleine gekleurde steentjes, die één voor één zijn geknipt en geplakt door vele vrijwilligers. 

Inmiddels staat de bank er al meerdere jaren en is het een rustpunt voor menig voorbijganger. Begin dit jaar is de bank gerepareerd. Dit naar aanleiding van meerdere vernielingen. Verschillende steentjes waren losgepeuterd. Het gevolg hiervan was, dat vocht achter het andere steentje kwam en dat deze daardoor weer losraakte van het ontwerp.

Begin april is de Mozaïekbank door een aantal vrijwilligers voorzien van nieuwe steentjes en herplaatst op het pleintje. Helaas moeten we nu (eind mei) al constateren dat er weer vernielingen hebben plaatsgevonden! Een nieuwe reparatieronde is noodzakelijk. Naast de teleurstelling voor de vrijwilligers brengt dit ook kosten met zich mee.

Wij vragen dan ook met nadruk om de Mozaïekbank te gebruiken waarvoor deze is bedoeld, namelijk een zit- en rustplaats. Dan kan iedereen genieten van een mooie centrale plek in Vasse.

Bestuur Stichting Dorpshuiskamer Vasse,
beheerder Mozaïekbank