Algemeen
De bloemen heten u van harte welkom in Almelo
ALMELO - Het kan de bezoeker aan het centrum van Almelo niet of nauwelijks ontgaan, de mooie bloembakken, planten en bloemenlinten. De fraaie bloemperken op, onder andere de Koornmarkt, bij het centraal station, bij de Brugstraat aan de Wierdensestraat bij het busstation en de Henriette Roelandholstlaan heten iedereen van harte welkom. Ook in het water in de Havenkom en voor het stadhuis staan de bloembakken er mooi bij.
Het is al enkele jaren een goede gewoonte in Almelo om op de toegangswegen naar het centrum bloemperken te realiseren. Gert Pezij met zijn onderneming GP Plants is voor een groot deel de drijvende kracht achter deze bloemenpracht. Hij zorgt ook jaarlijks voor een groot tulpenhart op de Koornmarkt. Daarnaast is de gemeente Almelo de inspirator achter de fraaie bloemenlinten in allerlei vormen en samenstellingen.
De basis van de perken is enkele jaren geleden gelegd. Nu is het een kwestie van goed onderhouden en dat is ook nog een hele klus. Bloemen die de winterperiode niet overleefd hebben of die door droogte het loodje hebben gelegd, worden vervangen. Het nodige onkruid moet worden weggehaald etc. Daarnaast moeten ze ook vaak en regelmatig van water worden voorzien. Maar de fraaie aanblik is het zeker waard.